Artykuły Beskidy

Beskidzkie wodospady

Górskie wodospady kojarzą się z orzeźwieniem - nie bez powodu pojawiają się w reklamach wód mineralnych. Są piękne, majestatyczne, a czasem wesołe jak strumyki. W Beskidach jest ich wiele i polecam wycieczkę ich szlakiem. Warto, bo widoki są przepiękne.

Beskidy, jak kobieta, mają wiele twarzy

Kiedy ktoś chwali się, że był na wycieczce w Beskidach, najczęściej słyszy pytanie: „A w których?” Bo i faktycznie, to dosyć szerokie pojęcie. W każdej części najmłodszych polskich gór znajdują się atrakcje warte tego, żeby spakować plecak i pojechać tam

Złap wiatr na Górze Żar!

Kto z nas nie marzył o tym aby choć raz w życiu latać jak ptak? Są takie miejsca w Polsce, gdzie te niby pozornie niemożliwe do spełnienia marzenia, możemy zrealizować. Więc po co odkładać je na później, skoro możemy wybrać się na Górę Żar.

Nad jeziorem w Międzybrodziu Bialskim

Prawie każda bajka zaczyna się od słów: za siedmioma górami, za siedmioma lasami...ale czy takie miejsca istnieją naprawdę? Tak! Międzybrodzie Bialskie z roku na rok jest coraz bardziej popularnym miejscem na wypoczynek.

Gorce - wypoczynek i zabawa

Coraz częściej wyjeżdżając na wczasy, wybieramy aktywniejszy wypoczynek w górach niż leniuchowanie na plaży. Czyste górskie powietrze, bujne lasy, zimna woda z potoku – te dary matki natury przyciągają i uwodzą - chociażby w Gorcach.

Spotkaj harnasi w Szczyrku.

Szczyrk jest nazywany zimową stolicą Polski. To miano miasto zawdzięcza głównie doskonałym warunkom klimatycznym, znakomicie rozwiniętej sieci tras narciarskich wraz z wyciągami oraz dobrze zaopatrzonej bazie noclegowo-wypoczynkowej.

Dotknij historię i kulturę w Makowie Podhalańskim.

Czy wiecie, że niektóre polskie miasta dostały wyróżnienie w rankingu Europejskie Miasto? Większości kojarzy się to z dużymi miastami jak Kraków czy Warszawa. Nic bardziej mylnego. Nawet te mniejsze miasta mogą nas zaskoczyć jak Maków Podhalański.

Małe jest piękne - Mszana Dolna.

Każdy z nas marzy o takim miejscu na świecie, gdzie można zupełnie zapomnieć o wszystkim wokół. Często planując urlop przeglądamy kolorowe foldery, w których od nadmiaru ofert boli głowa. Nie musimy szukać daleko. Mszana Dolna to idealne rozwiązanie!

Moc atrakcji na Kocierzu

Zapraszamy do wschodniej części Beskidu Małego, dokładnie do Beskidu Andrychowskiego gdzie leży miejscowość Kocierz. Jest ona coraz bardziej popularna, ze względu na jej geograficzne położenie oraz coraz większe atrakcje zgromadzone w jednym miejscu.

Odkryj świat marzeń w Inwałdzie

Czy zastanawialiście się kiedyś czy da się zobaczyć popularne miejsca świata w tylko jeden dzień? Myślicie, że to zupełnie nie możliwe? A jednak tak i to w Polsce! W popularnym Parku Miniatur w Inwałdzie zarówno dzieci jak i dorośli nie będą się nudzić.